Bill dhe Hillary Clinton sot festojnë 45-vjetorin e martesës

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Bill Clinton dhe bashkëshortja e tij Hillary Clinton, sot festojnë 45-vjetorin e martesës.

Njoftimin e ka bërë Hillary në një postim në Facebook.

Njëherësh, Ish-sekretarja e Shteteve të SHBA-ve ka thënë se edhe pas 45-vjetësh Bill mbetet shoku më i mirë.

“Dyzet e pesë vjet. Asnjëherë një moment i shurdhër, dhe ti je akoma shoku im më i mirë. Të dua, Bill”. shkroi Hillary.

Kujtojmë se familja Clinton ishin përkrahësit më të mëdhenj të çlirimit të Kosovës. /Gazeta Sinjali/

Ngjarja paraprake

Pas 5 muajsh në arrest shtëpie, Hermes Nikajt i komunikohet mbyllja e hetimeve

Ngjarja e ardhëshme

Infektimi i njerëzve nga COVID 19 në Botë po përhapet me të madhe, Franca shënon rekord të ri

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian