Bilbao dhe Barça kërkojnë trofeun e parë sezonal, formacionet zyrtare

Coppa del Rey është trofeu i parë që Barcelona mund ta fitojë në këtë sezon por që duhet ta mpishtë Athletic Bilbaon në finalen e sotme që zhvillohet me fillim nga ora 21:00.

Skuadra e Ronald Koeman është eliminuar nga Liga e Kampionëve ndërsa mbetet ende në luftë me Atletico Madridin dhe Real Madridin për titullin kampion në La Liga.

Këto janë formacionet zyrtare:

Athletic Bilbao: Simon, Veray, Martinez, Belenziaga, De Marcos, Berenguer, Garcia, Lopez, Muniain, Williams, Garcia

Barcelona: Ter Stegen, Dest, Pique, Sergio, Griezmann, Lenglet, Messi, Pedri, Alba, Mingueza, De Jong

Ngjarja paraprake

VMRO-DPMNE: Nuk e bëjmë kuorumin për seancën e 32

Ngjarja e ardhëshme

​Kosova renditet e para në krye të shteteve me medalje të fituara

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian