BIK njofton për vdekjen e hoxhës nga Peja

Bashkësia Islame e Kosovës, ka njoftuar për vdekjen e hoxhës Nazmi Murati nga Peja.

Hoxha ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare, ndërsa varrimi i të ndjerit do të bëhet sot në varrezat e qytetit në Pejë.

Njoftimi i plotë i BIK:

“Të Allahut jemi dhe te Ai do të kthehemi”

Njoftim

Ka ndërruar jetë hoxha: Mulla Nazmi ef.Murati në moshën 85 vjeqarë i cili shërbeu deri ne pensionim në xhaminë e fshatit Leshan-Pejë.

Varrimi i të ndjerit bëhet sot në varrezat e qytetit në Pejë në ora 16.00.

Image
Ngjarja paraprake

Fantazmat në ëndërr: Ç’kuptim kanë, mësojeni tani!

Ngjarja e ardhëshme

Filipçe: Kremtimet vetëm me më të afërmit, të evitojmë grupimet

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian