Bie numri i të burgosurve në Kosovë

Numri i të burgosurve në Kosovë ka rënë dukshëm, e në disa qendra korrektuese thuajse edhe është përgjysmuar.

Mirëpo sipas drejtorit të burgjeve të Kosovës Nehat Thaqit, është edhe shtimi i kapaciteteve, shkak pse disa burgje kanë më pak të burgosur.

Kjo po thuhet se po ndodh për shkak të mosfunksionimit stabil të gjykatave.

Këshilli Gjyqësor ka konfirmuar se tashmë është normalizuar gjendja në të gjitha gjykatat e Kosovës dhe ka filluar trajtimi i lëndëve.

Ngjarja paraprake

Mërkoja: Lamtumirë bashkëveprimtari im, të pata si vëlla, të deshta si vëlla

Ngjarja e ardhëshme

Nipi i kryetarit të parë të FFK-së, emocionon: Gjyshi Agim nuk te pata veç gjysh, ike nga kjo botë e me la! 

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian