Bie ndjeshëm numri i rasteve të reja me COVID-19, por edhe i testimeve

Në 24 orët e fundit ka rënë ndjeshëm numri i të infektuarve me COVID-19 në vendin tonë, 177 raste të reja, por janë bërë dhe shumë pak teste krahasuar me testimet gjatë javës së shkuar, vetëm 778 teste. Numri më i lartë i të prekurve vazhdon të jetë Shkupi me 96 të infektuar e ndjekur nga Tetova me 19. Po ashtu, gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 5 pacientë. Ndërsa janë shëruar 107 persona.

Ngjarja paraprake

Seferi: Isha i pafat te rasti i djeshëm, gjithmonë gati për Kombëtaren

Ngjarja e ardhëshme

Ende asnjë pacient në Spitalin modular, qeveria vendos të martën për masat e reja

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian