Bie dyqani i Apple pak përpara se të fillojnë porositë për iPhone 12 dhe 12 Pro

Dyqani online i Apple është jashtë funksioni përpara se porositë të fillojnë për iPhone 12 dhe 12 Pro. Në dyqanin e Apple lexohet një mesazh “You’re… early.”

iPhone 12 dhe 12 Pro debutojnë në mëse 30 vende të botës ditën e sotme.

Modelet e reja të iPhone vinë me një ridizajnim të plotë të rrafshët i ngjashëm me iPad Pro. Të gjitha modelet kanë ekrane OLED, konektivitet 5G dhe teknologji të përmirësuar kamere.

Pas porosive, teleofnët e parë do të mbërrijnë tek konsumatorët të Premten e ardhshme 23 Tetor. Aktualisht vetëm modeli 6.1-inç iPhone dhe 6.1-inç iPhone 12 Pro do të jenë të disponueshëm për tu porositur ndërsa iPhone 12 mini dhe iPhone 12 Pro Max debutojnë në 6 Nëntor.

Përdoruesit në mbarë botën po nxitojnë të porositin një iPhone 12 ose iPhone 12 Pro nga frika se mund të mbarojnë. Sipas raportimeve kërkesa është e lartë dhe furnizimi i ulët.

Në Tajvan i gjithë stoku iPhone 12 dhe 12 Pro u shit në vetëm 45 minuta. /PCWorld Albanian

Ngjarja paraprake

Superliga vjen sot me derbin drithërues

Ngjarja e ardhëshme

Nga sot deri të hënën regjim i përkohshëm i trafikut në Shkup. Po xhirohet film!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian