Bie dukshëm interesimi i qytetarëve për t’u vaksinuar

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar raportin e fundit, ku ka njoftuar se për një ditë në Kosovë janë dhënë 15 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Nga kjo ministri kanë bërë të ditur se prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.821.268 doza të vaksinës.

“Deri më sot 820.020 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 99.787 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19”, thuhet në njoftimin e MSH-së.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Paralajmërimi i Zelenskit për pozicionin francez në Ukrainë!

Story i radhës

SHBA, viza 10-vjeçare shqiptarëve/ Një hap larg liberalizimit të plotë të lëvizjes

Të fundit nga