“Bie” Camorra, arrestohen 26 anëtarë të organizatës dhe konfiskohen 50 milionë euro

Policia italiane arrestoi 26 persona dhe konfiskoi 50 milionë euro pronë në një aksion të kryer kundër anëtarëve të organizatës mafioze napolitane Camorra.

Anëtarët e Camorras u arrestuan në Napoli, Salerno, Imperia, Cosenza, Ankona dhe rajonin e Emilias, raporton ANSA.

Aksioni përfshiu dy grupe të Camorras – klani Fabrokino dhe një grup i udhëhequr nga Rosario Giuliano, i cili aktualisht është në burg nga ku menaxhon grupin me ndihmën e të dashurës së tij, Teresa Caputo.

Është deklaruar se gjatë vizitave në burg, ajo mori udhëzime se si të menaxhonte grupin. Policia gjithashtu deklaroi se 62 mjete shpërthyese u përdorën në Podomarin, të cilat u përdorën për frikësim.

Aksioni policor hodhi dritë mbi disa raste zhvatjeje dhe frikësimesh, si dhe trafikim droge që iu dha klanit Ndrangheta nga Kalabria, e cila thuhet se kontrollon tregtinë evropiane të kokainës. 

Ngjarja paraprake

Çelik akuzon Greqinë për kthimin mbrapa të mbi 80.000 refugjatëve në 3 vitet e fundit

Ngjarja e ardhëshme

Basha takim me gratë: Shqetësim i madh për mua që gruaja nuk merr atë që meriton

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian