Biden shumë afër fitores, ja edhe sa vota elektorale i duhen

Kandidati demokrat për president të SHBA-së, Joe Biden ka triumfuar edhe në shtetin e madh amerikan, Michigan, ka projektuar CNN.

Tashmë sipas mediave amerikane, Joe Biden ka shkuar në 264 vota elektorale dhe kjo nënkupton që i duhen vetëm edhe 6 vota të tilla për ta shpallur fitoren e madhe të zgjedhjeve presidenciale.

Votat elektorale deri në këtë orë janë:

Biden 264

Trump 214

Kandidati që fiton 270 vota elektorale fiton zgjedhjet në Amerikë.

Ngjarja paraprake

Duma: Vendimi i Trump për të rinumëruar votat është një shok ndaj sistemit

Ngjarja e ardhëshme

Zidane preferon transferimin e Lautaros para Haalandit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian