Biden fiton edhe zyrtarisht në Wisconsin, thellon epërsinë e tij ndaj Trump

Kandidati demokrat për
zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, tani
edhe zyrtarisht ka fituar votat elektorale në Wisconsin, transmeton Gazeta
Sinjali.

Biden e ka thelluar epërsinë kundër kandidatit të tij, Donald
Trump, duke arritur kështu 248 vota elektorale gjithsej.

Atij i duhen vetëm edhe 22 vota për të siguruar fitoren, kurse Trump për momentin ka 214 vota elektorale. /Gazeta Sinjali/

Ngjarja paraprake

Qenan Ismaili: Urrejtja, terrori dhe dhuna nuk kanë fe, etni, e as racë

Ngjarja e ardhëshme

Përballje dramatike në Mitrovicë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian