Beyonce me pamje joshëse në “Grammy”

Ajo ka thyer rekordin e ri në “Grammy Awards 2021” me çmimet e fituara.

Këngëtarja është gruaja më e shpërblyer në historinë e Grammy-t, duke kaluar këngëtaren Alison Krauss.

“Jam shumë e nderuar, jam shumë e ngazëllyer”, tha ajo derisa pranoi trofeun e saj për performancën më të mirë të R&B.

Vajza e saj, Blue Ivy fitoi gjithashtu një çmim si bashkëpunëtore. Beyonce ishte e veshur e gjitha me të zeza, teksa u ngjit në skenë për të pranuar çmimin e saj.

Taylor Swift gjithashtu bëri histori në ceremoni, duke u bërë artistja e parë femër që ka fituar albumin e vitit tre herë.

Vetëm tre artistë të tjerë kanë fituar ndonjëherë çmimin e albumit të vitit tri herë: Frank Sinatra, Paul Simon dhe Stevie Wonder.

Ndryshe, në këtë event ishte e ftuar edhe Dua Lipa e cila u nderua me çmimin për albumin më të mirë pop.

Image
Ngjarja paraprake

Somali, rreth 2,5 milionë personave u nevojitet ndihmë humanitare

Ngjarja e ardhëshme

Pekini goditet nga stuhia më e rëndë e rërës në dhjetëvjetëshin e fundit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian