Besojeni ose jo! Kjo rrugë u shtrua sot në një fshat të Podujevës

Investimet më të mëdha të pasluftës, janë bërë pikërisht në infrastrukturën rrugore.

Megjithatë, ndërtimi i rrugëve e autostradave shpesh është vënë në pikëpyetje, pikërisht për shkak të cilësisë së dobët.

E me asfalt u bë sot edhe fshati Gllamnikë i Podujevës. Por, kjo rrugë që u shtrua, nuk ngjanë aspak me një rrugë moderne, madje s’duket as e përfunduar.

Pa anësore, trotuare, vetëm asfalt disa centimetërsh, kjo është rruga e re.

Ngjarja paraprake

Zv.ministrja e Shëndetësisë: Ja cila moshë mund të lëvizë pa maskë nga dita e enjte!

Ngjarja e ardhëshme

Pëson infarkt dhe vdes pasi merr vesh se Trumpi ishte infektuar me COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian