/

Besimtarët ortodoks festojnë sot Krishtlindjen

Besimtarët ortodoks në Republikën e Maqedonisë së Veriut sot festojnë lindjen e Krishtit – Krishtlindjet.

Në të gjithë tempujt e Kishës Ortodokse në vend sot mbahen liturgji për Krishtlindjet.

Shënimi qëndror mbahet në kishën “Shën Klimenti i Ohrit” në Shkup, ku ipeshkvi i Ohrit dhe i Maqedonisë së Veriut Stefani do ta mbajë liturgjinë.

Ngjarja paraprake

Kongresi Amerikan konfirmoi zyrtarisht se kandidati demokrat Joe Biden fitoi zgjedhjet presidenciale

Ngjarja e ardhëshme

Pirlo: Nuk na interesonin rezultatet e rivalëve, pas disa muajsh do ta shikoni Juven e vërtetë!

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian