Besa po avancon në pjesën e parë

Kampioni dhe lideri i Superligës së Kosovës, Besa Famgas nga Peja, u tregua më i mirë në 30 minutat e parë.

Pejanët, po avancojnë me pesë gola epërsi (16:11) ndaj Prishtinës dhe shkuan në pushim.

Prishtina beson e shpreson se në pjesën e dytë do t tregojnë lojë më të mirë dhe të përmbysin epërsinë e kampionit. Hendbollistët e Besës me trajnerin Javier Cabanas synojnë që të thellojnë fitoren.

Ngjarja paraprake

Akuzat ndaj Bashës për Kosovën/ Gjekmarkaj: Qesharake dhe trillime, bëhen për qëllime elektorale

Ngjarja e ardhëshme

​VV: Në Podujevë nuk pati asnjë incident

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian