Bernard Berisha regjistron ndeshjen e 100-të zyrtare me FC Akhmat Grozny

Futbollisti i Kombëtares së Kosovës, Bernard Berisha ka arritur të zhvillojë ndeshjën e 100-të zyrtare me fanellën e ekipit rus, FC Akhmat Grozny.

Berisha këtë numër të paraqitjeve e arriti në ndeshjen në kuadër të çerekfinales së kupës së Rusisë të cilën Akhmat e fitoi ndaj FC Ufa 1:0.

Berisha është transferuar në ekipin rus ne vitin 2017, për të cilën ka realiazuar 13 gola ne ndeshje zyrtare, ndërkaq tash e një kohe mban edhe shiritin e kapitenit.

Futbollisti 29 vjeçar ka qenë pjesë edhe e klubeve si Besa e Pejës, Besa e Kavajës dhe Skënderbeu dhe Anzhi.

Ngjarja paraprake

Katy Perry shfaqet në plazh me vajzën, dhe të gjithëve u mbetën sytë tek këmbët e saj!

Ngjarja e ardhëshme

U deshën 21 vite për t’u realizuar, Netflix po sjell një dokumentar për Kanye West

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian