Berisha: Rritja e çmimeve e papranueshme, kauza e qytetarëve ka mbështetjen e të gjithëve

Ish kryeministri, Sali Berisha në deklaratën e tij për mediat mesditën e kësaj të enjtje ka folur në lidhje me protestën e qytetarëve të cilët kërkojnë uljen e çmimit të naftës dhe të ushqimeve .

Berisha është shprehur se dy vendet fqinje Kosova dhe Maqedonia që nuk prodhojnë asnjë litër naftë sërish e kanë më lirë se ne naftën.

Sipas tij kauza e qytetarëve ka nga pas mbështjetjen e fuqishme të popullit opozitar.

“Tepelene, Durrës dhe në mbarë Shqipërinë ndërgjegja qytetarë ëhstë zgjuar më fuqishëm se kurrë po merr protesta përmasat e një uragani dhe ka mbështjetjen e popullit opozitar. Kauza e saj është kauza më e drejtë që lidhet me ekzistencën e qytetarëve dhe të familjeve shqiptare të cilat papërgjegjshmeria dhe korrupsioni i kësaj qeverie i ka shtyre drejt niveleve të frikshme të varfërisë. Çmimet e papërballueshme të ushqimeve dhe të naftës janë padiskutim në begraundin e një lufte që zhvillohet në Evropë, por janë të pakrahasueshme me asnjë vend tjetër.

Maqedonia që nga vendi nuknxjerr asnjë litër naftë dhe e ka më të vështirë se Shqipëria eksportin e ka pasur naftën mr  1.3 euro litrin ndërsa ne 2.2 euro. Të vetmen gjë që mund të thotë kjo qeveri ti lajmërojë me lajme të këqija se do të rriten çmimet, përndryshe të ndryhet në restorantin e Nustretit në Dubai dhe të vazhdojë programin e saj”, ka thënë Berisha

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Foli për bombardime, Vuçiç “i përvishet” Ramush Haradinajt (VIDEO)

Story i radhës

Hetuesit italianë “rrethojnë” superjahtin misterioz të Vladimir Putin, i veshur me ar dhe me kupola satelitore

Të fundit nga