Berisha: Kurtit i kanë mbetur vetëm deklaratat – s’ka sovranitet në veri

Ish-zëvendësministri i Brendshëm Zafir Berisha, ka thënë se situata në veri është mjaft e tensionuar.

Berisha tha në Edicionin Special se ajo zonë nuk kontrollohet nga institucionet e Kosovës por nga grupet kriminale serbe dhe ruse.

Ai theksoi se kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, i kanë mbetur vetëm deklaratat.

“Kjo tashmë kjo nuk është më në dorën e Albin Kurtit. Atij i kanë mbetur vetëm deklaratat ose ndonjë “selfie” tek Ura e Ibrit siç po bëjnë edhe ministrat. Imagjinoni se deri ku e ka sjell situatën , edhe policët po duhet të lëvizin me ndihmën e KFOR-it”, tha Berisha.

Story i mëparshëm

Ermal Krasniqi pranon të transferohet në Rumani

Story i radhës

E papritur, Zelensky do të dalë jashtë Ukrainës për herë të parë që nga fillimi i luftës

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish