Berisha dhe Elezi vijojnë takimet me elektoratin, edhe 5 ditë nga dita e votimeve/ Ja ku do jenë sot rivalët

Ish-kryeministri Sali Berisha dhe rivali i tij Ibsen Elezi vijojnë takimet me elektoratin në kuadër të zgjedhjes për kreun e ri të PD-së, votime që do zhvillohen në 22 maj.

Sot, Berisha do të takohet me anëtarë dhe simpatizantë të PD ne Durrës, ndërsa Elezi me elektoratin në Fier dhe Vlorë.

Kalendari i takimeve për sot në rrethe:

Ora 18.30 – z. Ibsen Elezi takim me anëtarë dhe simpatizantë të PD në Fier

Ora 20.00 – z. Ibsen Elezi takim me anëtarë dhe simpatizantë të PD në Vlorë

Ora 19.00 – Z. Sali Berisha takim me anëtarë dhe simpatizantë të PD në Durrës.

Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale, njofton se turi i takimeve të kandidatëve për Kryetar të PD vijon per diten e merkure si me poshte vijon:

Ora 11.00 – Z. Ibsen Elezi takim me anëtare të LDGSH

Ora 18.00 – z. Ibsen Elezi takim me anëtarë dhe simpatizantë të PD në Durrës

Ora 20.00 – z. Ibsen Elezi takim me anëtarë dhe simpatizantë të PD në Elbasan

Ora 18.00 – z. Sali Berisha takim me anëtarë dhe simpatizantë të PD në Berat

Komisioni fton të gjithë anëtarët e Partisë Demokratike të bëhen pjesë e fushatës për zgjedhjen e Kryetarit të PD që do të finalizohet në votimin e datës 22 maj 2022.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Barcelona ofron para dhe një sulmues për Lewandowskin

Story i radhës

​Festa e abetares mbledh në Pejë nxënësit nga të gjitha viset shqiptare

Të fundit nga