“Bëri seks në shtratin tonë”/ Rrëfimi i 48 vjeçarit: Unë isha në spital derisa gruaja ime…!

Revistës “The Sun”, kësaj radhe i është drejtuar një 48 vjeçar.

Ai ka treguar që e ka tradhtuar gruaja e saj edhe gjatë kohës që ai ishte në spital pasi kishte pasur një aksident.

Burri tregon që po ndjehet i dëshpruar, dhe i drejtohet psikologes se çfarë të bëj.

Psikologia thotë që duhet të bisedoni me gruan e juaj të sqaroni gjithçka dhe ajo të merr dënimin e duhur pasiqë është sjellë në mënyrë mizore.

Rrëfimi i plotë

E dashura psikologe: Ndërsa isha nën anestezi në një sallë operacioni në spital, gruaja ime po bënte seks me të dashurin e saj në shtratin tonë martesor.

Ajo ka aq pak kujdes për mua, saqë nuk mund të shqetësohej të më vizitonte më pas për të parë se si isha.

Ne kemi qenë të martuar për 10 vjet. Unë jam 48 vjeçar dhe ajo është 45 vjeçare, shkruan “The Sun”, përcjell “Bota sot”.

Unë kam pasur dyshime se ajo ka luajtur larg për një kohë të gjatë, por asnjë provë reale.

Ajo ishte gjithmonë në telefonin e saj, duke përgjuar, por nuk kishte asnjë mesazh të dukshëm – sepse ajo i fshiu të gjitha.

Sa herë që e pyesja se çfarë po bënte, ajo thoshte se po fliste me shoqen e saj më të mirë. Pra, pse të fshini mesazhet?

Madje ajo më tallej se isha e pasigurt dhe dyshuese.

Më pas ishin paketat e porosive me postë nga kompanitë e shtrenjta të të brendshmeve (e di sepse kontrollova në internet) që përmbanin mirësia di çfarë.

Nuk e kam idenë sepse nuk e kam parë kurrë të vishte të brendshme të reja.

Muajin e kaluar, unë pata një aksident të rëndë me biçikletë gjatë rrugës për në shtëpi nga puna dhe theva keq këmbën.

M’u desh të shkoja në spital për operacion dhe më thanë se do të më duheshin disa muaj fizioterapi më pas.

Gruaja ime më la në spital për operacionin tim, më puthi dhe më tha se do të vinte për të më parë të nesërmen.

Nuk dëgjova më prej saj për dy ditë!

Burra të tjerë në lagjen time kishin vizita nga gratë dhe të dashurat e tyre, të cilat sillnin çokollata dhe revista.

Jo mua. Gruaja ime nuk dërgoi as një mesazh.

Kur më në fund hyri, ajo tha se mendonte se do të isha i lumtur sepse kisha nevojë për pjesën tjetër.

Vura re se ajo nuk mbante unazën e saj të martesës. E pyeta për këtë, dhe pa rrahur, ajo tha se po e shtrëngonte atë pasi kishte humbur peshë.

Pastaj fqinji im – i cili është gjithashtu një mik – hyri për të më parë.

Ai më tha se e kishte vënë re gruan time duke lënë një burrë të çuditshëm të hynte dhe të dilte nga shtëpia jonë ndërsa unë isha në spital – përfshirë pasditen e operacionit tim.

Nuk kishte dyshim se ajo po mashtronte.

Unë e dua gruan time dhe i kam dhënë asaj një jetë të mirë, duke e mbështetur financiarisht dhe duke i dhënë asaj gjithçka që mund të dëshironte.

A duhet t’i jap fund martesës?

Përgjigjja e psikologes: Gruaja juaj është sjellë në mënyrë të pashpirt dhe mizore.

Ajo ju ka gënjyer vazhdimisht dhe ju ka djegur me gaz, dhe tani, kur jeni të pambrojtur dhe me dhimbje, ka dëshmuar se është egoiste dhe e pakujdesshme.

Kjo është abuzive.

Edhe pse nuk keni konfirmim absolut, nga të gjitha provat duket sikur ajo ka një lidhje.

Ju duhet të flisni me të për dyshimet dhe ndjenjat tuaja.

Mos lejoni që ajo t’ju ndezë përsëri. Paketa ime e mbështetjes, Stand Up For Yourself, duhet t’ju ndihmojë me këtë bisedë të vështirë.

Ju lutemi merrni mbështetje nga miqtë dhe familja dhe bisedoni me një këshilltar.

Ajo nuk ju meriton. Ti vlen më shumë se bileta e vaktit të dikujt.

Ju e meritoni lumturinë dhe nëse ajo nuk e transformon plotësisht qëndrimin e saj, kam frikë se nuk do ta përjetoni këtë nëse qëndroni me të.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Bëhen matjet, sa peshon Arnold Gjergjaj dhe kundërshtari i tij?

Story i radhës

Kovaçevski – Shole: Maqedonia e Veriut është një partner i besueshëm i BE-së dhe SHBA-së dhe një shembull i zgjidhjes së suksesshme të çështjeve të hapura

Të fundit nga