Benjamin Mendy i Cityt theu rregullat e COVID-19 duke organizuar një mbrëmje të Vitit të Ri

Lojtari i Manchester Cityt, Benjamin Mendy organizoi një mbrëmje në shtëpinë e tij në prag të Vitit të Ri, në kohën kur dy bashkëlojtarët e tij u infektuan me koronavirus.

Mendy pranoi se aim und të ketë shkelur rregullat, derisa miqtë jashtë familjes së tij morën pjesë në festë.

Kjo situatë erdhi pasi që para tri dite u anulua ndeshja ndërmjet Cityt dhe Evertonit u anulua për shkak të rasteve me koronavirus.

Nuk ka asnjë sugjerim që vajzat nga kryeqyteti të paraqiten në shtëpinë e tij në prag të Vitit të Ri.

Një foto e mediave sociale, e cila u shfaq dje , i tregoi ata me Manuel Lanzini të West Ham, Aleksandar Mitrovic të Fulham dhe Luka Milivojevic të Crystal Palace, plus familje midis 18 personave, në shkelje të qartë të rregullave.

Mendy e vazhdoi festën pavarësisht se virusi famëkeq po e shkurton sezonin në Premierligë.

Image
Ngjarja paraprake

Ky është parashikimi i motit për ditën e sotme

Ngjarja e ardhëshme

Izraeli ka vaksinuar mbi 1 milion persona deri tani, Franca vetëm 138

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian