Benfica zyrtarizon trajnerin e ri, është gjerman

Është bërë i njohur emri i trajnerit të ri të Benfica-s.

Ekipi nga Lisbona do të drejtohet nga Roger Schmidt. Ai ka nënshkruar kontratë deri në verën e vitit 2024.

Këtë sezon, trajneri gjerman punoi te PSV dhe fitoi Kupën e Holandës dhe Superkupën.

Nelson Verissima, i cili ushtronte detyrën e trajnerit të Benfica-s që nga dhjetori, u largua nga skuadra, duke zënë vendin e tretë me ta në kampionatin portugez.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

A mund të ndiqet penalisht Putini për Ukrainën?

Story i radhës

Balla i dhuroi bluzën, eurodeputeti Cuffe e vesh në seancën plenare të Parlamentit Europian për Raportin me Shqipërinë

Të fundit nga