Bekteshi: Të gjithë qytetarët në fakturë tashmë e kanë shumën e ndihmës së Qeverisë

Shkup, 23 Dhjetor – Qytetarët e vendit kanë filluar ti gëzojnë më masat e ndërrmara nga Qeveria për subvencionim e energjisë elektrike në vlerë prej 73% për të gjitha amvisëritë në vend

 

Një masë e tillë, bashkë edhe me shumë masa të tjera edhe lidhur me çmimet e produkteve ushqimore bazë po japin efektin e tyre dhe e bëjnë të mundur që qytetarët ta përballojnë sa më lehtë krizën energjetike dhe ekonomike që ka kapluar rajonin dhe botën.

Më poshtë e keni shembullin e ndihmës nga Qeveria në fakturat e energjisë elektrike, të cilën e ka publikuar edhe ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, i cili është edhe kreator gati se i çdo mase në favor të qytetarëve në përballjen me krizën energjetike dhe ekonomike.

Burimi: zhurnal.mk

Story i mëparshëm

Ngjarjet e datës 24 dhjetor

Story i radhës

Pedri: Shpresoj që Busquets të qëndrojë në Barcelonë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish