Bekteshi jep lajmin e madh: TVSH-ja e energjisë elektrike prej 18 në 5%!

Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi përmes një postimi në fejsbuk ka njoftuar opinionin lidhur me TVSH-në e rrymës elektrike!

Bekteshi ka shkruar se Ministria e Financave nesër do të ppropozojë zvoglimin e TVSH-së prej 18% në 5% për rrymën elektrike për të gjitha amvisritë në vend!

Ja postimi i plotë:

“Ministria e Financave propozon nesër zvoglimin e TVSH-së prej 18% në 5% për rrymën elektrike për të gjitha amvisritë në vend” – ka shkruar Bekteshi.

Ngjarja paraprake

Ahmeti: Jemi të angazhuar fuqishëm për sundim të mirëfilltë të ligjit

Ngjarja e ardhëshme

"Ramën e përzuri Leli", Balliu: Kryebashkiaku i çorri maskën dhe i tregoi se Vlora nuk është bahçe me lule

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian