Bejta: Më 22 nëntor u tubuan njerëzit e ndritur për arritjen e një qëllimi të madh

Nënkryetari i BDI-së, Nevzat Bejta dërgoi sot mesazh urimi me rastin e Ditës së Alfabetit Shqip – 22 Nëntorin, transmeton FLAKA 

“Më 22 nëntor të vitit 1908 në Manastir u tubuan njerëzit e ndritur të kombit për arritjen e një qëllimi të madh – unifikimin e shqiptarëve kudo që janë dhe unifikimin e Alfabetit të Gjuhës Shqipe. Gëzuar 22 Nëntori – DITA E ALFABETIT TË GJUHËS SHQIPE. Urime të përzemërta për të gjithë Shqiptarët”, uroi Bejta. FLAKA

Ngjarja paraprake

Rritet në 10 numri i personave që humbën jetën në sulmin me raketa në Kabul

Ngjarja e ardhëshme

Pirlo bllokoi shitjen e tre yjeve të Juventusit

të fundit nga