Behgjet Pacolli: Ja çka po flitet në Zvicër, Itali e Francë për veshjen e Ronela Hajatit

Ish Presidenti dhe ministri i jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli ka reaguar pas eliminimit të Ronela Hajatit nga Eurovision

Mbrëmë këngëtarja shqiptare mori kritika interesante për paraqitjen e saj, ndërkaq të parët që e ngacmuan atë ishin britanikët.

Megjithatë, Pacolli ka një mendim për këtë.

“Ronela Hajati nuk u kualifikua në finalen e madhe të  Song Contest të Eurovizionit 2022 për shkak të veshjes me të cilën hyri në garë. Mbrëmë, por edhe sonte në debate të ndryshme, këtu në Itali,  Francë e Zvicër vlerësojnë shumë muzikën, tekstin dhe performancën e Ronelës dhe u vjen keq për s’kualifikimin e saj, por, thuajse të gjithë tallën e qeshin me mënyrën banale e vulgare se si ajo ishte veshur. Ata thonë se ajo u s’kualifikua për këtë arsye”, ka shkruar Pacolli.

Përndryshe, Ronela ka shkruar në mbrëmje se ajo ende nuk e ka parë veten dhe paraqitjen e saj, teksa është krenuar për klikimet që kanë arritur 1 milion klikime.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Rusia ‘kërcënimi më i drejtpërdrejtë për rendin botëror’

Story i radhës

Sot bëhet e ditur, a do të anëtarësohet Finlanda në NATO?

Të fundit nga