Befason gazetarja suedeze për Kosovë: Ibra…

Gazetarja suedeze, Therese Stromberg tregon se Zlatan Ibrahimoviq do të luajë vetëm 60-të minuta ndaj Kosovës.

Sot (e diele) me fillim nga ora 20:45, Kosova pret në stadiumin “Fadil Vokrri”, kombëtaren e Suedisë, në ndeshjen në kuadër të kualifikimeve të Kupës së Botës “Katar 2022”.

Për këtë ndeshje gazetarja suedeze Stromberg, dha lajmin për portalin suedez “Expressen” se Ibrahimoviq, nuk do të luajë gjithë ndeshjen, ai pritet që të luajë 60-të minuta.

Përfaqësuesja e Kosovës do të zhvillojë ndeshjen e parë për kualifikimet e botërorit në Grupin B ndaj Suedisë, derisa ndeshjen e kaluar që u zhvillua me 24 mars miqësorja ndaj Lituanisë, fituan me rezultat 4:0.

Ngjarja paraprake

Rama dhe Veliaj te Liqeni, një tjetër oaz sportiv, shezlongë dhe një mol i shtohen parkut

Ngjarja e ardhëshme

Tottenham interesohet për Ramsey

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian