BE kërkon arrestime pushtetarësh, vjen paralajmërimi për Shqipërinë

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca, ka kërkuar arrestime të zyrtarëve të lartë të implikuar në afera korruptive.

“Në Këshillin Kombëtar të Integrimit Europian, Soreca u ndal të gjetjet e proges raportit, duke theksuar se korrupsioni është një ndër shqetësimet madhore të Shqipërisë.

Korrupsioni vazhdon të jetë mjaft i shtrirë, në Shqipëri është një shqetësim vërtet serioz dhe kërkon përpjekje të strukturuar dhe të qëndrueshme. Na duhen dënime të formës së prerë në veçanti sa u përket zyrtarëve të lartë”, tha ai.

Ngjarja paraprake

Gjermania regjistron 188 krime islamofobike në 3 muaj

Ngjarja e ardhëshme

Ministri Shaqiri merr pjesë në takimin e X-të jubilar i Grupit special për RAP (GS-RAP) mes BE dhe RMV

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian