BDI më e unifikuar se kurrë

Sapo ka arritur në mbledhjen e BDI-së edhe Izet Mexhiti së bashku me kryetarin e Çairit Visar Ganiu në mbledhjen e BDI-SË që po mbahet në këto çaste.

BDI më e unifikuar se kurrë po mban mbledhjen e rradhës në selinë e Bashkimit Demokratik për Integrim në Reçicë.

E veçanta e këtij takimi është prezenca e Blerim Bexheti nga Dega e Sarajit dhe Sadulla Durakut nga Likova si dhe Musa Xhaferit dhe Izet Mexhiti .

Në selinë e partisë më të madhe shqiptare në Maqedoninë e Veriut ,BDI ka nisur para pak çastesh mbledhja e rradhës ,e dyta brenda kësaj jave me strukturat e partisë më saktë me Degët e partisë së Ahmetit.

E veçanta e këtij takimi është prezenca e Blerim Bexheti nga Dega e Sarajit dhe Sadulla Durakut nga Likova.

Në Selinë e BDI së sapo ka mbërritur njëri nga figurat e larta të BDI Musa Xhaferi.

Nuk dihet ende se cilat janë temat, por jo zyrtarisht mësohet se sërish do të bisedohet për dy nga çështjet kryesore që kanë të bëjnë me regjistrimin e popullsisë dhe zgjedhjet Lokale që pritet të mbahen në tetor të këtij viti

Ngjarja paraprake

Roma heq dorë nga stadiumi i ri

Ngjarja e ardhëshme

Borussia Dortmund do ta zëvendësojë Haaland

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian