Bayern Mynich – Atletico Madrid, formacionet e super-derbit evropian

Bayern Mynich – Atletico Madrid, formacionet e super-derbit evropian

Ballafaqimi kryesor i kësaj mbrëmje në Ligën e Kampionëve pa dyshim se do të zhvillohet në stadiumin “Allianz Arena” të Mynichut, aty ku ballafaqohen Bayern Mynichu dhe Atletico Madridi, raporton KosovaPress.

Këto dy klube bëjnë pjesë në grupin A, së bashku me Salsburgun dhe Lokomotivo Moskën.

Këto janë formacionet zyrtare:

Bayern Munich: Neuer; Pavard, Sule, Alaba, Lucas Hernandez; Kimmich, Goretzka; Coman, Muller, Tolisso; Lewandowski

Atletico Madrid: Oblak; Trippier, Felipe, Savic, Renan Lodi; Carrasco, Koke, Hector Herrera, Marcos Llorente; Luis Suarez, Joao Felix

Ngjarja paraprake

Albulena Ukaj publikon këngën “Sekreti”

Ngjarja e ardhëshme

“D614G”! Drejtori i spitalit ‘Covid2’ tregon mutacionin e rrezikshëm të koronavirusit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian