Bayern i befason të gjithë me blerjen e futbollistit të PSG-së

Choupo-Moting edhe zyrtarisht është futbollist i Bayern Munich.

Bayern Munich i ka befasuar të gjithë me blerjen e re.

Jean-Eric Maxim Choupo-Moting, ish futbollisti i Stoke City, që i shpenzoi dy vite te Paris Saint Germain, është zyrtarisht është transferuar te kampioni i Bundesligës.

Lajmin e ka konfirmuar vet Bayerni përmes faqes zyrtare në ‘Twitter’.

Choupo-Moting ka bërë për dy sezone 51 paraqitje me PSG-në, ka shënuar 9 gola.

Ai nuk u pëlqye asnjëherë nga trajneri Thomas Tuchel, por Hansi Flick beson se mund t’i hyjë në punë te Bayerni.

Natyrisht, 31-vjeçri do të jetë zëvendësues i Robert Lewandowskit, sulmuesit më në formë në Evropë dhe pretendentit numër një për ‘Topin e Artë’ nëse France Football nuk do të kishte anuluar gjithçka për shkak të pandemisë. 

Ngjarja paraprake

​NATO i bën thirrje Turqisë të qetësojë tensionet në Karabak

Ngjarja e ardhëshme

Muri u shemb, historia nuk mbaroi dhe Gjermania ka zgjedhje të vështira për të bërë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian