Bayern – Eintracht Frankfurt, formacionet e mundshme

Bayern Munichu do ta zhvillojë një përballje tejet interesante sot në kuadër të Bundesligës gjermane.

Në ndeshjen e vlefshme për javën e pestë, kampioni i Gjermanisë do të përballet me Eintracht Frankfurtin në “Allianz Arena”.

Një orë para fillimit të ndeshjes, trajnerët e të dyja skuadrave i kanë publikuar formacionet shartuese.

Bayern Munich: Neuer – Sarr, Boateng, Alaba, Davies – Kimmich, Goretzka – Costa, Müller, Coman – Lewandowski

Eintracht Frankfurt: Trapp – Tutta, Hasebe, Hintereg – Rode, Ilsanker – Toure, Zuber – Kamada – Dost, Silva.

Ngjarja paraprake

KSHZ: Më 13 dhjetor votohen kryetarët në Shtip dhe Pllasnicë

Ngjarja e ardhëshme

VMRO-DPMNE nuk i mbështet ndryshimet në ligjin për mbrojtjen e popullsisë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian