Basketbollistja serbe vetëvritet… U gjet e varur! 

Sot ka ndodhur një rast i pazakontë në Serbi!

Basketbollistja e mitur serbe, Milica Mërkella, vetëvritet! Ajo ishte pjesë e Partizanit të Beogradit!

Sipas mediave serbe, ajo u gjet e varur në objektin ndihmës të shtëpisë ku jetonte.

“Këtë vit, ajo duhej të mbushte 16 vjeç, dhe në moshën 15 vjeçare, për shkak të talentit të saj, ajo u përfshi në ekipin e parë bardhezi”, shkruajnë mediat serbe. 

Klubi i Partizanit lutet të gjithëve që të respektojnë privatësinë e familjes në këto kohë të vështira.

“Të gjithë jemi të befasuar dhe të gjithë jemi në shok. Ajo ishte gjithashtu një studente e shkëlqyer, nuk mbaj mend ndonjë situatë problematike me të. Askush nuk ka një shpjegim pse ndodhi kjo”, ka thënë Bojana Jankoviq, kryetare e klubit!

Ngjarja paraprake

Prokuroria, procedurë parahetimore për Rashkovskin

Ngjarja e ardhëshme

Presidenti Biden nuk është penduar se e quajti presidentin Putin "vrasës"

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian