Bashkimi – ekipi më i mirë i vitit, Fabian Gjuka ia mbylli gojën të gjithëve 

Ku është Fabian Gjuka janë edhe sukseset, Kjo u dëshmua sa e sa herë!  Klubi i basketbollit Bashkimi nga Prizreni, është ekipi i vitit 2020. 

Bashkimi fiton titullin e kampionit vjeshtor me 19 pikë apo me 9 fitore dhe 1 humbje, ndërsa në fund të tetorit edhe Superkupën e Kosovës.

Bashkimi tregoi lojëra më të mira dhe i la kundërshtaret të shtangur! 

Image

Fabian Gjuka edhe një herë dëshmoi cilësitë e tija, të një trajnerit bindshëm më të mirë në Kosovë. 

Ai me punë dhe rezultate ia mbylli gojën kundërshtareve! Bashkimi është ekipi më i mirë për vitin 2020, Gjuka i pa konkurrencë si trajner.

Ngjarja paraprake

Liverpooli i bashkon Avdullah Hotin dhe Albin Kurtin

Ngjarja e ardhëshme

Merz: Jo pranimit të migrantëve nga Bosnja e Greqia

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian