Barcelona rrit ofertën për Raphinhan

Barcelona është raportuar se do të rrit ofertën e tyre për anëtarin e Leeds United, Raphinha.

Klubi nga Liga Premier hodhi poshtë ofertën e tyre fillestare prej 35 milionë euro, kështu që skuadra spanjolle është e gatshme të paguajë 40 milionë euro, me dhjetë milionë në bonuse në një përpjekje për t’i bindur ata që ta lënë brazilianin të largohet.

Leeds e di shumë mirë rëndësinë e Raphinas dhe nuk dëshiron ta lëshoj aq lehtë ta largojë.

Lojtari thuhet se ka arritur marrëveshje personale me Blaugranasit, mirëpo çështja është në mes të dyja klubeve, raporton Diario Sport.

Katalunasit duan që sa më shpejt të realizojnë transferimin e tij, në mënyrë që në verë të kenë opsione të tjera.

Natyrisht se Barcelona duhet të largojë disa nga lojtarët, nëse dëshiron që të realizojë prurjet e reja.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Sërish shpërthime në afërsi të Kievit

Story i radhës

Ministrja austriake për BE-në për vizitë në Shkup

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish