Barcelona në hap të kampionit, mposht Celtan me një lojtar më pak

Barcelona e ka mposhtur Celta Vigon me rezultat 0-3 si mysafirë. Një gol i Ansu Fatit dhe një autogol bën që Barcelona t’i arkëtojë tri pikët e radhës edhe pse për më shumë se 50 minuta luajti me një lojtarë më pak

Barcelona ka marrë fitoren e dytë sonte në La Liga kundër Celta Vigos.

Qysh në pjesën e parë Barcelona e kishte iniciativën dhe arriti të shënonte gol në minutën e 11-të, që ishte një gol i bukur i Ansu Fati pas asistimit të Coutinhos.

Gjërat u paramenduan se do të vështirësoheshin për Barcelonën pasi që Lenglet u përjashtua me karton të kuq në minutën e 42-të.

Në pjesën e dytë, kur pritej që të kthehej Celta, Barcelona vazhdoi me sulme dhe në minutën e 51-të autogol shënon Lucas Olaza.

Krejt në fund Sergi Roberto do të shënonte një gol në minutat shtesë të takimit.

Deri në fund të ndeshjes skuadrat nuk arrinë të bëjnë shumë, kjo edhe për shkak të motit te keq që mbizotëronte në qytetin e Vigos.

Me këtë fitore Barcelona arrin në kuotën e gjashtë pikëve pas katër xhirove në La Liga. Kujtojmë se dy xhiro Barcelona nuk ka luajtur. 

Ngjarja paraprake

Atdhe Nuhiu dhe Zhegrova eliminohen nga Europa Liga, Kastrati në grupe të kësaj gare

Ngjarja e ardhëshme

Bebe Rexha shkruan historinë me këngën “Meant to be”

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian