Barcelona insiston për shqiptarin

Një shqiptar në radarët e Barcelonës, është ky lajmi i bujshëm që publikon gazeta katalanase “El Mundo Deportivo”.

Barcelona ka shumë probleme në mbrojtje gjatë kësaj periudhe për shkak të dëmtimeve që kanë pësuar emra me peshë si Pique, Umtiti apo edhe Lenglet dhe për këtë arsye është në kërkim të një qëndërmbrojtësi në merkaton e janarit. Megjithatë financat e Barçës nuk janë aq të shëndosha sa më parë dhe për këtë arsye synon të lojtarë me kosto të ulët dhe Shkodran Mustafi mund të jetë një prej tyre.

Futbollisti me origjinë shqiptare e ka humbur vendin e titullarit te Arsenali dhe kërkon largimin nga “topçinjtë”.

Vetë Mustafi do ta priste krahëhapur një transferim të tillë ndërkohë që kosto e kartonit të tij nuk i kalon 10 milionë eurot.

Ngjarja paraprake

Ali Ahmeti:Enveri çdoherë do të mbetet në kujtimet tona si një atdhetar dhe humanist i madh

Ngjarja e ardhëshme

Imami Hajrullah Hoxha vdes nga coronavirusi

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian