Barcelona i ofron kontratë trevjeçare Georginio Wijnaldum

Mesfushorit të Liverpoolit, Georginio Wijnaldum i është ofruar kontratë trevjeçare te Barcelona.

Holandezit i skadon kontrata në fund të edicionit dhe gjasat që të largohen janë të mëdha.

Sipas Mundo Deportivo, Wijnaldum ka pranuar ofertë kontratën trevjeçare me vlerë 8 milionë euro për sezon, pra në total 24 milionë euro.

Nga ana tjetër, lojtari ka luajtur nën urdhrat e Koemanit te Holanda, andaj nëse vendos të largohet ndoshta do ta këtë më të lehtë përshtatjen.

Sidoqoftë, Klopp është duke provuar ta bind holandezin të nënshkruajë rinovimin me “Reds”.

Ngjarja paraprake

Seancë e Këshillit të Sigurisë për gjendjen me pandeminë

Ngjarja e ardhëshme

Francë, 362 viktima të reja nga COVID-19

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian