Barcelona eliminon Sociedadin, kualifikohet në gjysmëfinale

Barcelona është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit në Spanjë. 

Katalunasit shënuan fitore me rezultat 1:0 ndaj Sociedadit, në takimin që u zhvillua në stadiumin “Camp Nou”.

Mysafirët mbeten me një lojtar me pak nga minuta e 40-të, kur u përjashtua Mendez me karton të kuq, për çka ishte edhe një kapital i madh në fushë në aspektin numerik për Barcelonës.

Në minutën e 52-të, futbollisti Ousmane Dembele, ka realizuar për triumfin dhe kualifikimin e Barcelonës.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Sulm me thikë pranë një kishe në Spanjë – një i vdekur dhe një i plagosur rëndë

Story i radhës

Banorët e rrugës “Fadil Ferati” në Bregun e Diellit proestojnë kundër “Prishtina Parking”

Të fundit nga