Barcelona, e vendosur për Cavanin

Gjiganti katalunas synon ta marrë gjatë verës sulmuesin uruguaian, kur edhe do të jetë lojtar i lirë.

Barcelona është e vendosur për ta transferuar Edinson Cavanin.

Sulmuesi uruguaian gjatë verës që vjen do të jetë i lirë pasi do t’i skadojë kontrata me Manchester United.

Dhe, “Blaugrana” duan të përfitojnë nga ky rast, për ta marrë lojtarin pa para.

Për këtë siguron mediumi “Fichajes”.

Barça i mori në janar tre sulmues, Adama Traoren, Pierre-Emerick Aubameyangun dhe Ferran Torresin.

Por, përkundër këtij fakti, gjiganti katalunas në verë synon të përforcohet prapë në fazën ofanzive.

Cavani ndërkohë ka oferta edhe nga Amerika e Jugut dhe nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Por, dëshirë e ish-futbollistit të Palermos, Napolit dhe PSG-së duket se është vazhdimi i eksperiencës në Evropë. 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Si të ëmbëlsoni partnerin për Shën Valentin, thënie romantike për dashurinë tuaj

Story i radhës

Agjencia e Mbikqyrjes Policore bën arrestimin e parë, pranga efektivit, shtyu të miturin të vidhte

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish