Barcelona e prek fundin, më e dobëta e tre dekadave të fundit

Barcelona u mund nga Atletico në raundin e 10-të të La Ligës mbrëmë në Madrid.

Kjo humbje zgjoi krizën në Barcelonë. Katalanasit janë në telashe financiare, disa nga lojtarët tashmë dëshirojnë të largohen, klubi kohët e fundit ka mbetur pa menaxhim të plotë, dhe tifozët po luten që trajneri Ronald Koeman të largohet.

E gjitha rezultoi në një fillim të dëshpëruar të sezonit dhe vështirë se dikush e mban mend herën e fundit që Barcelona kishte një fillim sezon kaq të dobët. 

Herën e fundit që Barça fitoi 11 pikë pas 8 ndeshjeve ishte në sezonin e largët 1991/92. Që nga ajo kohë, gati tre dekada nuk kanë pasur një fillim më të keq të sezonit.

Barça është vetëm katër pikë larg zonës së rënies, dhe madje edhe ata që janë më optimistë kanë pranuar tashmë humbjen dhe kanë hequr dorë nga titulli.

Ngjarja paraprake

Iu është bërë lidhja e mërzitshme? 4 mënyra që do t’ju ndihmojnë të dilni nga rutina

Ngjarja e ardhëshme

Greqi: 108 vdekje në një ditë nga koronavirusi

të fundit nga