Barcelona e bleu si një super talent, kroati përfundon në…

Futbollisti i ri kroat, Alen Haliloviq mund të vazhdojë karrierën e tij në ligën e tretë italiane dhe të veshë fanellën e Arezzo.

Arezzo ka punësuar së fundmi si trajner Alessio Churchi , kështu që tani ai dëshiron të sjellë një tjetër yll në Serie C. Haliloviq përfundoi kontratën e tij me Milanin këtë verë dhe tani është një agjent i lirë.

Kroati luajti vetëm 60 minuta për Rossonerët, dhe sezonin e kaluar ishte i huazuar në Heerenveen.

Halilovic konsiderohej talenti më i madh kroat dhe gjashtë vjet më parë ai u transferua në Barcelonë për 5 milionë euro.

Ai nuk la përshtypje në Katalonjë, kështu që u dërgua në huazim, dhe tre vjet më parë u transferua në Milano, ku gjithashtu dështoi.

Mesfushori tani është pa klub dhe do të kërkojë shpëtimin e karrierës në Serie C.

Ngjarja paraprake

Kryeparlamentari Xhaferi takoi deputetët Bala dhe Shterjoski

Ngjarja e ardhëshme

Sot 16 vite nga tragjedia ku humbën jetën 15 maturantë nga Malisheva

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian