Barça kërkon përmbysjen e Sevillas, formacionet zyrtare

Pasi humbi ndeshjen e parë 2-0, por u hakmor në fundjavë dhe mundi Sevillan po ashtu 2-0 në ndeshjen e La Ligas, Barcelona duket e gatshme të kthejë këtë rezultat dhe të bëjë një paraqitje rekord të 42-të në Copa del Rey.

Ndeshja kthyese zhvillohet sonte me fillim nga ora 21:00 dhe të dy skuadrat tashmë i kanë publikuar formacionet zyrtare të cilat duken si më poshtë:

Barcelona: Ter Stegen, Dest, Pique, Sergio, Messi, Dembele, Lenglet, Pedri, Alba, De Jong, Mingueza

Sevilla: Vaclík – Aleix Vidal, Koundé, Diego Carlos, Acuña – Fernando, Jordán, Óliver Torres – Suso, En-Nesyri, De Jong.

Ngjarja paraprake

Theren me thikë tetë persona në Suedi, policia po e heton si sulm terrorist

Ngjarja e ardhëshme

Nënkryetari i PSD-së për bashkimin kombëtar: Shqiptarët kanë të drejtë për vetëvendosje

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian