Barça do të apelojë kartonin e verdhë të Leo Messi

Lionel Messi i kushtoi golin e së dielës kundër Osasuna Diego Maradonas, duke hequr fanellën për të zbuluar një fanellë të Newell’s Old Boy, ish klubit të legjendës.

Sidoqoftë, festimi i tij i dha atij një karton të verdhë dhe një gjobë prej 3,000 eurosh – për shkak të rregullave të RFEF dhe FIFA për festimin e golave në lidhje me heqjen e fanellave dhe shfaqjen e mesazheve.

Ekipi ligjor i Barça do të apelojë prenotimin, megjithëse, dhe do të përdorë precedentin e nderimit të Sergio Ramos për Antonio Puerta në vitin 2007.

Barça është e bindur që çështja e tyre do të merret për bazë dhe kartoni i Messi do të anulohet.

Ngjarja paraprake

Aksidentohen dy vetura në Suharekë

Ngjarja e ardhëshme

Suarez jashtë listës për ndeshjen me Bayernin, Simeone ende shpreson

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian