Banorët në Bogë përballen me mungesë të rrymës që 5 ditë, nuk reagon KEDS-i

Edhe pse turistët nuk po ndalen së vizituari Bogën në Rugovë të Pejës, atje po i pret një sfidë tjetër.

Përpos reshjeve të mëdha të borës, banorët dhe vizitorët e Bogës po përballen me mungesë të energjisë elektrike.

Vizitorët që po qëndrojnë atje kanë thënë se kanë mungesë të rrymës që 5 ditë.

Edhe banorët vendas janë ankuar,

Ngjarja paraprake

Pse na duhet një javë pune me 4 ditë?

Ngjarja e ardhëshme

Mitrovicë: Një vajzë 15 vjeçare kapet me drogë, e bleu nga i dashuri i shoqes 13 vjeçare

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian