Balliu asiston por Vallecano mposhtet nga Betisi

Futbollisti shqiptar, Ivan Balliu, me Rayo Vallecanon, si vendas mposhten me rezultat 2:1 nga Betisi, në ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Kupës së Mbretit në Spanjë. 

Balliu u paraqit titullar dhe asistoi në golin e minutës së pestë.

Për Betisin shënuan Iglesias (26′), Carvalho (68′) dhe për Vallecanon Garcia (5′).    

Vallecanon e pret punë e vështirë në takimin e kthimit në Sevilla por shpreson në përmbysje të rezultatit.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Gjermania gati planin për kthimin e emigrantëve, kryesojnë shqiptarët dhe sirianët

Story i radhës

“Nuk mund ta menaxhoj seksin, po frikësohem se e dashura do t’ma bëj të papriturën”

Të fundit nga