Ballanca: Lajm i rremë që jam propozuar për deputete. Kam qenë avokate e Veliajt, kam bindje të djathta

 Avokatja e Popullit Erind Ballanca u shpreh se nuk duke kandiduar për deputete në listën e Korçës.

Ballanca: Ky është fake news dhe Shqipëria ka lajme të rreme të tjera  më të rëndësishme. Unë nuk jam në asnjë lloj liste zgjedhjesh. Unë ushtroj mandatin tim. Nuk e di burimin nga ka dalë ky lajm, unë nuk jam pyetur nga asnjë media apo gazetë për këtë gjë.

Unë kam qenë edhe avokate e Veliajt, por për këtë nuk flet për të. Unë kam bërë gjyqin e MJAFT-it kur ai nuk ishte në politikë. Unë kam ndjekur rastin e Gallup kundër MJAFT-it. Unë parimisht kam bindje të djathta.

Ngjarja paraprake

Bagdad, shtatë raketa shënjestruan ambasadën amerikane

Ngjarja e ardhëshme

Ngjarjet më të rëndësishme datës 18 nëntor

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian