Bakambu dhe Milik i japin fitoren Marseilles

Olimpiku i Marseolles ruan hapin e kryesuesve të PSG-së në Ligue 1. Në sfidën që uli siparin e javës së 24-t të kampionatit francez, skuadra e drejtuar nga argjentinasi Jorge Samapoli fitoi 1:2 përballë Metz.

Bakambu i dha epërsinë fillestare Marsejës në pjesën e parë, me konkretisht në minutën e 26-të, por vendësit ia dolën të kthenin ekuilibrin në rezultat në minutën e 52-të me Maigan.

Por nuk ishte e thënë që Metzi të fitonte pikë në këtë sfidë, pasi në të 82-të polaku Milin shënoi golin e fitores për Marseilles, që ruan kështu pozitat e saj të forta në vendin e dytë.

Nga ana tjetër, Metzi mbetet në vendin e parafundit me vetëm 20 pikë, aq sa ka grumbulluar edhe Bordeaux, që mbyll tabelën.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Shqiptari me Espanyolin barazojnë me Barcelonën 

Story i radhës

Ky test ju tregon për 1 sekond, nëse jeni të stresuarr

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish