Babë e bir me lot në sy u thonë lamtumirë familjareve të evakuuar

Të fundit në një numër të madh imazhesh prekëse të familjeve që ndahen nga dhuna e vazhdueshme tregojnë Volodymyr, 61 vjeç dhe djalin e tij Yaroslav, 23 vjeç.

Sky News shkruan se dyshja po shikojnë nisjen e një treni evakuimi që transportonte të afërmit e tyre, nënën, gruan dhe tre fëmijët për në Lviv në stacionin qendror të trenit në Kiev.

Pamjet vijnë në ditën e 16-të të agresionit në të cilën ukrainasit po vazhdojnë të përballen me bombat ruse, si dhe zhvendosjen masive nga vendbanimet e tyre.

Image

Babë e bir nga Ukraina

 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Golden State i largohet krizës

Story i radhës

Kallëzim penal për çiftin nga Dibra që kanë detyruar fëmijë të kërkojë lëmoshë, rrezikojnë deri 10 vite burg

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish