Aziri: Hapja e bisedimeve është moment që e kemi pritur gjatë kohë

Kordinatori i grupit parlamentar nga ana e Aleancës për Shqiptarët ELmi Aziri pas mbarimit të mbledhjes së grupeve partiake të punës në Klubin e Deputetëve në deklaratë për media tha se ne si shtet ka 30 vite që presim hapjen e negociatave dhe në këto momente mjaft të rëndësishme për vendin duhet të jemi në pajtueshmëri të plotë me rrugën gjeostrategjike pasi është shpresë e vetme e qyytetarëve.

Në këto momente shumë të rëndësishme duhet të jemi në pajtueshmëri të plotë me rrugën gjeostragjike të cilën duhet ta ndejë vendi se është shpresa e vetme e qytetarëve.Nuk duhet të ketë alterantivë për RMV-në siç janë Open Ballkan për ne është e papranueshme edhe disa forma tjera që propozohen në forma të bashkësive politike evropiane është momenti vendimtar hapja e bisedimeve është moment që e kemi pritur gjatë kohë për ne si shtet është me rëndësi që të filloj konferenca me unionin evropian dhe ti jipet një mesazh i qarte edhe qytetarëve, rajonit se evropa e llogarit Ballkanin Perendimor si pjesë të pandashme të saj. Si vendim diplomatik RMV duhet të vazhdoj rrugëtimin evropian.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ademi: Gjuha maqedonase është e garantuar, po përhapen lajme të rreme

Story i radhës

Zv/Ministri Bushi: Çdo kush që do të sulmojë pjesëtarët e policisë do të dënohet ashpër

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish