Azerbajxhani rrëzon një dron të Armenisë

Ushtria e Azerbajxhanit ka rrëzuar një mjet ajror pa pilot (dron) të Armenisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë nga Ministria e Mbrojtjes së Azerbajxhanit thuhet se droni i Armenisë u shkatërrua pasi u godit gjatë fluturimit të tij vëzhgues mbi pozicionet e Azerbajxhanit në drejtim të qytetit Tovuz në kufi.. .

Ngjarja paraprake

Inter-Milan: formacionet e mundshme

Ngjarja e ardhëshme

Strumica dhe Aerodromi, dy komunat ku po vlon koronavirusi

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian